Animasyon Tanıtım Videolarının Önemi

Animasyon Tanıtım Videolarının Önemi

Videolar dijital ortamın en ilgi çekici, reklam gücü en yüksek içerikleridir. Bazen bir marka projesi bazen de profesyonel reklam şeklinde karşımıza çıkar. Bu anlamda animasyon tanıtım videolarının neden çok fazla tercih edilmeye başlandığını bazı istatistik bilgileri vererek açıklamaya başlayalım.

Her ay 800 milyon kullanıcının 4 milyar video izlediği, videonun gücünü ifade ediyor aslında. Bu sebeple markaların, iş ve hizmetini tanıtmak isteyen şahıs veya firmaların reklamını yapmak için tanıtım videolarını tercih etmeleri kaçınılmaz olmuştur.

2d-animasyon-tanıtım-videoVideolar, izleyicilerin kafasında tanıtılmak istenen iş, ürün veya hizmet hakkında çok kısa sürede bilgi sahibi olmamızı sağladığı gibi aynı zamanda da izleyerek zihinlerde bir yer edinmesine sebep olmaktadır.

Uzun süredir e-ticaret siteleri,  online tanıtım videolarını pazarlama stratejilerine dahil etmeye başlamıştır ve gün geçtikçe fotoğraf yerine tanıtım videoları daha yaygın kullanılmaya devam edecektir. Kaldı ki şimdi bile Avrupa ülkelerinde 50 kişiden 48’i tanıtımları için videoları tercih etmekte ve Bunun sonucu olarak satışların yüzde 30 veya 40 artığı belirtilmektedir.

Reklam ve Tanıtım için Nasıl Videolar tercih edilmeli?

Araştırmalar, izleyicinin zihninde en çok yer edinen videoların eğlenceli ve kısa formatlı videolar olduğunu whiteboard-videogöstermiştir. Video süresini çok uzun tutmadan, animasyon veya whiteboard dediğimiz karakalem tanıtım videolarını tercih etmek, yerinde olacaktır. Müzik eşliğinde ve farklı farklı karakterlerle tanıtılmak istenen ürün veya hizmet ya da herhangi bir iş whiteboard, animasyonla çok daha etkileyici hale gelecektir. Bunu sizinle kanıtlamamız için aşağıda hazırlamış olduğumuz videoyu izlemeniz yeterli olacaktır.

Örnek video buraya

Kısaca özetlemek gerekirse, gittikçe büyüyen rekabet ortamında daha fazla müşteriye ulaşarak satışlarınızı ve gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız mutlaka internet reklamlarının gücünü kullanmalısınız. İnternet reklamlarının en güçlü araçlarından olan 2D animasyon tanıtım videoları, amacınıza en etkili ve uygun maliyetlerle ulaşmanızı sağlar. Tanıtım videolarının diğer reklam araçlarına göre öne çıkan özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

  • Metin ve resim reklamlar izleyicilerin ilgisini çekmede yetersiz kalırlar.
  • Animasyon tanıtım videoları, birçok ilgi çekici özelliği bir arada kullanarak izleyiciyi çeker.
  • Videolar, iyi bir senaryo ile çok daha akılda kalıcı olur.
  • İyi bir tanıtım videosu, sosyal medyada daha çok izlenir ve paylaşılır.

Yukarıda sıraladığımız özelliklerinin yanında, tanıtım videosu senaryosunda potansiyel müşterilerinizin yaşadıkları problemleri ve sizin bu problemi nasıl çözdüğünüzü anlatırız. Böylece onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi kendi hikayeleriyle anlatarak, hedef kitleniz üzerindeki etkiyi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

Siz de işinizi, web sitenizi, ürün ve hizmetlerinizi en etkili şekilde tanıtmak için bir animasyon tanıtım videosu yaptırmak isterseniz, Emir Medya reklam ajansı olarak size yardımcı olmak için her zaman hazırız. Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Animasyon ve whiteboard tanıtım videoları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.

2D Animasyon Tanıtım