Video Reklam Seslendirmenin Önemi

Video Reklam Seslendirmenin Önemi

Başarılı iletişim kurmak için üç temel kurala dikkat etmemiz gerekir. Bunlar; ses tonu kullandığımız kelimeler ve beden dilimizdir. Ancak bazı durumlarda, örneğin animasyon filmler, santral sesler, reklam seslendirme gibi hedef kitlemizin beden dilimizi görmediği bilgisayarlar veya mobil ekranlarda, bizi yalnızca ses tonu ve görsel efektler temsil eder.

Hedef kitlemiz bir ses tonunu tanımlarlarken, bir kişiliği de tanımlamış olurlar. Reklam seslendirme veya anons gibi birçok alanda sunduğumuz sesin tonuna göre, kişi veya firmaların görüntüsünü oluşturmaya başlarlar. Bunu yaparak müşteriler; markaları, kişileri ya da şirketleri tanıdıklarını hissederler ve bir güven veya aşinalık duygusu sağlanmış olur.

Güçlü, net ve tutarlı ses tonu, hedef kitlemiz veya potansiyel müşterilerimiz üzerinde pozitif bir etki bırakacaktır. Tabi kullanılan ses tonuyla beraber, reklam metinleri ve içerikler de oldukça önemlidir. İşimizi en uygun şekilde, net olarak anlatan metinler, doğru ses tonlarıyla sunulduğunda, vermek istediğimiz her mesaj yerine ulaşmış olacaktır.

Kısacası kitlelere yönelik tüm iletişimimizde tutarlı bir ses tonu doğru içerikler kullanarak markamız veya işimizle bütünleşmiş olan tüm özelliklerimizi güçlü bir şekilde tanıtmış oluruz.

Ses tonunda duyguları vurgulama

Herhangi bir videoda oldukça önemli ancak genellikle gözden kaçan faktörlerden biri sestir. Belki bir filmde veya görsellerin yoğunlukta olduğu aksiyon videosunda bir ölçüde kabul edilebilir. Ancak açıklayıcı tanıtım videoları tamamen farklıdır ve büyük ölçüde ses üzerinden gelişir.  Kullanılan ses tonları, kitleniz için duygu yaratmada büyük rol oynar. Sesi bağlı olarak, videonuz komik, ciddi, neşeli, sevecen, dramatik, sıra dışı olarak algılanacaktır…

Etkili video reklamları, en çarpıcı ve ilgi çekici özelliklerini kullanılan ses dalgalarından, efektlerden, ses tonundan sağlamaktadır. Elbette seslendirilecek metnin anlamı da büyük önem taşımaktadır. Bunun için özellikle reklam metinlerinin doğru senaryo yazma teknikleri ile kaleme alınmış olması gerekmektedir.

Seslendirme yaparken, okunacak metne duyguyu vermek için, kısa sürede de olsa onu yaşamak gerekir. Duyguların sese yansıması hedef kitlenin ikna olması için de önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda doğru ses güven duygusu verip, kitlelere samimi bir yaklaşımı ifade eder.

seslendirme ajansı fiyatları

Kaliteli Hızlı ve Uygun Fiyatlı Seslendirme

Emir Medya olarak çok geniş bir seslendirmen kadrosu ile çözüm ortaklığı yapıyoruz. Bu seslendirme sanatçıları yetenekli, eğitimli ve kendi alanlarında tecrübeli isimlerdir. Birçok reklam seslendirme projesinde markaların sesi olmuş Türk seslendirmen kadrosunun yanı sıra, yabandı dil seslendirme konusunda da çok uygun fiyatlı çözümler üretmekteyiz.

Reklam metninizi, içerdiği anlamı tonlama ve vurgulama ustalığı ile en iyi şekilde ifade edebilen profesyonel seslendirme sanatçılarının en önemli özelliği kendi ana dillerinde hizmet vermeleridir. Arapça, Almanca, Rusça, Fransızca, İspanyolca ve özellikle başta İngilizce seslendirme olmak üzere pek çok yabancı dilde kaliteli hızlı ve çok uygun fiyatlı seslendirme çalışmalarımızı en yüksek müşteri memnuniyeti ile sonuçlandırıyoruz.

Özet olarak ifade etmek gerekirse başta reklam seslendirme projeleriniz olmak üzere, kaliteli ve uygun fiyatlı seslendirme gerektiren tüm çalışmalarınız için bizden fiyat teklifi almadan seslendirme siparişi vermeyin. Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdan bize mesaj gönderebilir veya aşağıdaki telefon ve e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Telefon ve Whatsupp: +90 533 726 02 22

E-posta: satis@emirmedya.com