Video İçerik Pazarlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Video İçerik Pazarlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pazarlama kavramı son yıllarda teknolojideki gelişmelerle birlikte çok büyük bir değişime uğramıştır. Genel olarak reklam ve tanıtım faaliyetleri olarak özetlenebilecek pazarlama, sosyal medya internet kullanımının yaygınlaşması sonucu iyiden iyiye birey odaklı hale gelmiştir.

Video pazarlama sektörü, günümüzde yeni nesil pazarlama kanalları arasında son yıllarda en çok tercih edilen metotlardan biri haline geldi. Ancak bu metodun dinamikleri gerektiği gibi tam anlaşılmadığında, içerik pazarlama hataları çok sık yapılıyor ve istenen verimi almak güçleşiyor. Peki, bu konuda en sık yapılan hatalar nelerdir?

Video içerik pazarlama, günümüz internet dünyasında yıldızı hızla yükselen önemli alanlarından birisidir. Video pazarlamanın birçok değişik modeli olsa da en tesirli olan yolun “video içerik üreticiliği” olduğu ile ilgili hepimizin hem fikir olduğumuzu düşünüyoruz. Video pazarlama teknikleri uygulanırken, aşağıdaki maddeleri zihnimizin bir tarafında bulundurmak, pazarlamada başarıya ulaşma ihtimalimizi artıracaktır.

Gönderi Sıklığının Değişken Olması

Bir içerik takvimi oluşturmanız oldukça yararlıdır. İlk etapta içeriğinizi ne vakit oluşturacağınız ve yayınlayacağınıza konusunda temel bir kroki hazırlamak yeterlidir. Daha sonra, içerik konusunda teferruatlar ve muhteva takviminin kapsadığı vakit aralıkları üzerinde geliştirmeler de yapabilirsiniz.

Tek Taraflı İletişim; İçerik pazarlama hataları dâhilinde en ehemmiyetli konulardan biri tek istikametli iletişimdir. İyi bir içerik taktiği, mutlak içerik yayınlamak üzerine kurulu olmamalıdır.

İçeriklerinizi iş hedeflerinizi gerçekleştirmek maksadıyla kullanmamak

tanıtım videosu içerik pazarlamaEn çok rastlanan içerik pazarlama hatalarından bir ötekisi de, paylaşılan içeriklerle iş hedeflerinin birbirini tutmamasıdır. Muvaffak olmak istediklerinizi ve görevinizi tam olarak değerlendirmeden paylaştığınız “mükemmel” içeriklerin markanıza uzun vadede katkısı olmayacaktır. Birçok şirket, içerikte değer yaratmaya odaklanırken, hedeflerini ihmal edebiliyor.

Videonuzda duyguları kullanın

Duygular, insanları harekete geçirir. Video içeriğinizin bir duygusunun olması paylaşılma ihtimalini arttırır. Mutluluk, hüzün, korku, şaşırmak gibi duyguları kesinlikle kullanın.

Kısa videolar her daim daha iyidir

İnternet dünyası bir şekilde “hızlı” dünya olarak idrak ediyor. Kimse, rastgele bir şeye fazla vakit harcamak istemiyor. Bu yüzden çalışmalarınızı kısa tutun.

Aramanın gücünü hafife almayın; Paylaşılabilir bir şey yapıyorsunuz, arama sonuçlarında da bulunabilecek şekilde bir çalışma yapmak size çok daha fazla yarar sağlayacaktır. Bu yüzden çalışmaların isimleri, açıklamaları ve etiketleri her zaman çok önemlidir.

Whiteboard & 2D Animayon Tanıtım Videoları

Video içerikleri çok çeşitli olabilmektedir. Sadece yazı efektleriyle hazırlanmış bir tanıtım videosu olabileceği gibi, bir sunucunun önceden hazırlanmış bir metni okumasıyla hazırlanacak bir tanıtım videosu da kullanabilirsiniz.

Son zamanların en etkili ve akılda kalıcı tanıtım yöntemi ise whiteobard tarzı dediğimiz videolardır. Whiteboard videolar, genelde beyaz zemin üzerine bir takım yazı ve resimler çizilerek üretilen ilgi çekici çalışmalardır. Bunun yan sıra bir de 2D Animasyon dediğimiz, renkli ve hareketli karakterlerin kullanıldığı tanıtım videoları vardır.

Whiteboard ve 2D animasyon videoları, diğer klasik tanıtım videolarına göre sonuna kadar izlenmekte, beğenilmekte ve çok ilgi çekici olduğu için sosyal medya üzerinde kullanıcılar tarafından sıkça paylaşılmaktadır. Bu yüzden firma tanıtımı, bir ürün veya hizmetin tanıtımında bu tür animasyon videoları tercih etmeniz, etkili bir reklam kampanyası yürütmenizde büyük rol oynayacaktır.

Emir Medya ekiibi olarak düşündüğünüz reklam videosu için güzel bir animasyon video hazırlayabiliriz. Bunun için bize nasıl bir tanıtım videosu istediğinizden biraz bahsetmeniz yeterlidir. Süreç olarak; siparişinizi başlattıktan sonra size göndereceğimiz senaryo sorularına kısa cevaplar vermenizi rica ediyoruz. Bu cevaplarınıza göre en etkili reklam metnini hazırlayıp onayınız için size dönüş yapıyoruz. İstediğiniz revizeleri yaparak, sunum metnine son halini verip seslendirme çalışmasına ve ardından videonuzu hazırlamaya başlıyoruz. Video üzerinde istediğiniz değişiklikleri yaparak çalışmanızı teslim ediyoruz. Üstelik bunu piyasaya göre çok uygun fiyatlarla yapıyoruz.

Böyle bir çalışma yaptırmak isterseniz, bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Online Video Pazarlamanın Önemi

Online Video Pazarlamanın Önemi

Video İçerik, pazarlama açısından stratejisinin hem önemli bir aracı hem de temel faktörlerinden birisi olma yolunda uzun bir zamandır bizlere göz kırpıyor. Peki, ticari işletmeler video içerik için nasıl bir hazırlık yapıyor? Neler yapmak gerekir? İsterseniz bundan açıklamadan hemen önce video içeriğin yıldızının nasıl parladığına biraz göz atalım.

Muhtemelen bundan 5 sene sonra gazeteleri artık okumuyor olacağız sadece izleyeceğiz. Video ile ilgili yazılanlara ve rakamlara bakınca da bu durum net bir şekilde görünüyor. Cisco”nun açıklamasına göre 2017’de tüketici takibinin %69’unu video içerik oluşturacak. On demand video tarafında yapılan tahminler ise şu andaki video içeriğin üçe katlayacağı yönündedir.

Cisco bu artışın neye bağlı olacağı istikametinde bir açıklama yapmamakla birlikte özellikle bilgi paylaşımı ile ilgili online videonun önemli bir açığı kapatacağı (hatta yavaş yavaş kapatmaya başladığı) konuşuluyor. Bilginin yanı sıra eğlence türü paylaşımlarda da video içerik başı çekiyor. Üstelik yalnızca büyük değil orta ve hatta birçok küçük işletmeler için de vaziyet benzerlik göstermektedir. Video içerik üretmeye başlamamış küçük işletmeler için tehlike çanları çalmaya başladı diyebiliriz.

Youtube En Büyük 2. Arama Motoru

online video pazarlamaNielsen’in tarafından yapılan bir başka araştırmada da video içeriğin geleceğin içeriği olacağı yönünde önemli veriler olduğunu ifade ettiler. Firmalar için hedef kitleye erişme istikametinde de video içerik hala ilk sırada olduğu görünüyor. Youtube her ay 1 milyarın üzerinde tekil ziyaretçi almaktadır. Bu rakam facebook da dahil olmak üzere diğer tüm sosyal medya ve diğer kanallardan daha yüksektir. Video ile viral dağılan muvaffakiyet öyküleri markalar dünyasında efsanelere dönüşüyor. Viral etkisi çok yüksek olan bazı videolarda hızlı paylaşım yapılası ve yüksek ziyaretci oranlarının etkisi ile bir videonun izlenme sayısı kısa müddette milyonları bulabiliyor. Bu rakam yalnızca marka bilinirliği açısından sevindirici olmakla kalmıyor, aynı vakitte internet sitesinin trafiği yükseliyor, sosyal medya takipçileriniz artıyor. SEO için de oldukça yararlı.

Video muhtevasının daha ehemmiyetli hale gelmesinin bir diğer nedeni de daha kolay anlaşılır olması. Internet şu anda muhteva  açısından sınırını aşmış izlenimi veriyor. Bilhassa metin içeriğinin önemli oranlarda bilgi kirliliği dikkat çekiyor. Bu muhtevalarla mukayese ettiğinde video muhtevasının hem anlaşılması daha kolay, hem de daha inandırıcı. Bu konuda da Forresters’ın yaptığı araştırmalar neticesinde; bir resim 1000 kelimelik bir mana içeriyorsa, 1 dakikalık bir videonun 1 milyon mananın üzerinde çağrışım yaptığından söz ediliyor.

Ürün ve Firma Tanıtım Filmi

Bu güne kadar video pazarlama konusuna yeterince önem vermemiş olabilirsiniz. Ancak bundan sonra daha da büyük bir etkiye sahip olacak online video pazarlamayı artık görmezden gelmeyin. Rekabet derecesinin her geçen gün artacağı bu sanal pazardan siz de hak ettiğiniz payı almak istiyorsanız hemen bir firma tanıtım filmi hazırlamaya başlayın. Unutmayın, büyük veya küçük her firmanın bir web sitesi, her web sitesinin de en az bir videosu olması gerekir.

Firma tanıtım filmi konusunda biz Emir Medya ekibi olarak size yardımcı olmak için hazırız. Sizin için etkili, akılda kalıcı ve piyasaya göre çok daha uygun fiyatlı bir Whiteboard animasyon reklam videosu hazırlayabiliriz.

Ya da hedef kitleniz üzerinde daha kurumsal bir imaj bırakmak istiyorsanız, sunuculu tanıtım videosu hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Video Pazarlama İle Etkili Reklam Daha Çok Satış

Video Pazarlama İle Etkili Reklam Daha Çok Satış

Son yıllarda medya ve reklamcılık alanında o kadar büyük çaplı bir değişim yaşanıyor ki, bu değişime ayak uyduramayan işletmeler oldukları yerde sayarken, yenilikleri iyi takip eden şirketler ise karlılıklarını çok hızlı bir şekilde arttırabiliyorlar. Son zamanların en revaçta kavramlarında biri de video pazarlama İngilizce ifadesiyle “video marketingdir”. Eskiden yeni ve pahalı olarak görünen şeyler şimdilerde artık hayatımızın gerekleri arasına girdiler. İnternet kullanımı da bu konulardan birisidir. İlk çıktığı zaman, internete bağlanmak için duyduğumuz modem cızırtısını hepimiz bugün gibi hatırlarız. Şimdilerde ise internet oldukça süratli ve de herkes tarafından kullanılır duruma geldi. Yalnızca hızı artmakla kalmadı, akıllı telefonlarla ceplerimize kadar girdi.

İntvideo-pazarlama-teknikleriernetin yaşamımızı kuşatmasıyla beraber birçok şey de gelişti. Listenin en başında da ticaret hayatında yaşanan gelişmeleri söyleyebiliriz. Şirketler internet sayesinde sadece verimliliklerini arttırmadılar, aynı zamanda yeni alıcılara ulaşarak satışlarını ve karlılıklarını da ilerletmiş oldular. Aslında internet markalar için, bütün dünya genelinde ürün ve hizmet satabilen haftanın her günü ve her saati açık bir mağaza durumuna geldi.

İnternet dünyasında yaşanan gelişmeler sadece şirketlere değil, internetten gelir sağlamak isteyen insanlara da büyük avantajlar sağlıyor. Şimdi kim istese bir kaç dakikada bir internet sitesi kurup facebook, instagram ve twitter benzeri sosyal medya sayfalarına sahip olabiliyor ve işte bu hesaplardan ürün tanıtımı yaparak kazanç sağlayabiliyor.

Tam da bu aşamada başarılı olmak için iki ana konu karşımıza geliyor. Birincisi, marka ve ürünlerimizi en güzel şekilde nasıl tanıtabiliriz. İkinci faktör de aşırı rekabet içinde daha çok internet kullanıcısına ne şekilde ulaşırız konusudur. Biliyoruz ki internet ortamında, daha çok ziyaretçi eşittir daha çok satış, o da eşittir daha fazla kârlılıktır.

Video Pazarlama Neden Önemlidir?

İşte bu 2 sorunun aşılmasında kullanılabilecek konu ise video marketing yöntemleridir. İnsanlar, yazılı tanıtımlardan daha çok videolu reklamlara ilgi göstermektedirler. Bu sebeple reklam faaliyetlerimizde tanıtım videolarının gücünü kesinlikle kullanmak durumundayız. Öyleyse, ilginç ve akılda kalıcı reklam için videolara ihtiyacımız olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Emir Medya olarak bizler sizin bu ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Sizin için; işinizi, ürün ve hizmetlerinizi veya websitelerinizi tanıtan harika videolar hazırlarız. Hazırladığımız söz konusu animasyon videolarını da hem twitter, facebook gibi sosyal medya sayfalarınızda efektif tanıtım yapabilmek için kullanabilirsiniz. Hem de Youtube’a yükleyerek milyonlarca insana ulaşma olanağı elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte doğru teknikler kullanırsanız, Youtube’a yüklediğiniz video reklamlarının bir kaç dakikada Google ilk sayfada geldiğini test edebilirsiniz. Böylelikle doğal arama sonuçları arasında bir çok sitenin önüne geçerek ücretsiz ziyaretçi alabilirsiniz. Bunun için de sizlere seo hizmetleri sunmaktayız. İsterseniz web siteleriniz için, isterseniz sosyal medya hesaplarınız veya youtube videolarınız için güçlü seo teknikleri uygulayarak rakiplerinizin bir kaç adım önüne geçebilirsiniz.

Etkili Tanıtım Videoları

Şimdi, video pazarlama konusunda sunduğumuz hizmetlerimize bir göz atıp sizin için en uygun çözüm konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için hazırlayacağımız ilginç ve akılda kalıcı tanıtım videolarıyla ürünlerinizi pazarlayarak müşteri portföyünüzü genişletebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

2D Animasyon tanıtım videosu hizmetimizle ilgili, örnek çalışmalar, video hazırlama süreci ve animasyon fiyatları gibi konularda ayrıntılı bilgi almak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, dikkat çekici ve akılda kalıcı olmasıyla bilinen whiteboard animasyon video hazırlama konusunda da sizlere en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmak için her zaman hazırız. Gerek web sitenize giren ziyaretçilere marka ve hizmetlerinizi anlatmak, gerekse sosyal medyada marka bilinci oluşturmak için bu eğlenceli reklam aracını kullanmayı ihmal etmeyin.

İnternet üzerinden satış yapabilmek için kendi ürününüz olmasına da gerek yoktur. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan, affiliate marketing programlarına entegre olarak da kazanç elde edebilirsiniz. Eğer satış ortaklığı programlarıyla internette pazarlama yapıyorsanız, yine aynı şekilde size harika tınıtım videoları hazırlayabiliriz.